Meteo alarm – za vikend paklene vrućine

Meteo alarm – za vikend paklene vrućine

09:33
90
0
VladicinHanVesti
PODELI
photo by beogradnocu.com; Visoke temperature

Građanima Srbije preti pravi temperaturni šok jer nas u petak i subotu, prema najavama meteorologa, očekuje paklenih 38 stepeni i to u hladu.

Lekari upozoravaju da su ovakve temperaturne oscilacije uzročnici velikog broja srčanih i moždanih udara ali i da obavezno treba zaštititi decu od UV zračenja.
– Naši krvni sudovi su ugroženi jer ih smena toplog i hladnog navodi da se šire i skupljaju pa tako i pritisak ide gore-dole- upozoravaju lekari.

Ovo vreme nije dobro ni za psihijatrijske pacijente jer im se povećava razdražljivost pa je preporučljivo da se, ukoliko je to moguće, sklone u hladovinu a bilo kakvu aktivnost na otvorenom, ostave za rane jutarnje ili kasne popodnevne i večernje časove.

POSTAVI ODGOVOR

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

Komentari čitalaca treba da budu u vezi sa temom vesti.
Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti, ili bilo kakav nezakonit sadrzaj, neće biti objavljeni.

Komentari koji sadrže promovisanje i linkove drugih sajtova, neće biti objavljeni.

Mišljenja izneta u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vladičin Han Vesti.

Komentari u kojima redakciji skrećete pažnju na eventualne propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima Vladičin Han Vesti i na tome vam se zahvaljujemo.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Vladičin Han Vesti se možete obratiti ovde: info {at} vladicinhanvesti {dot} rs