Otkupna cena maline za sada 100 dinara
Dok se većina malinara u Srbiji još uvek priprema za ovogodišnju berbu, u okolnim selima u Vladičinom Hanu zasadi se već nekoliko dana uveliko crvene.
Kako je istakao Branislav Tošić savetnik za poljoprivredu “U odnosu na prošlu godinu ove godine se očekuje manji prinosi kako zbog suse tako i zbog bolesti koja je mnoge malinjake ostavila bez crvenog zlata kako su do skora poljoprivrednici nazivali malinu, veliki broj proizvođača je nezadovoljno i otkupom cenom, a prema nekim našim informacijama fabrika „Nektar“ neće otkupljivati ovogodišnji rod maline. Što se tiče odnosa hladnjačara i proizvođača njihovi odnosi su odlični za sada“– kaže Tošić.
Lokalni hladnjačari ističu da je ovogodišnja cena otkupa maline 100 dinara, u slučaju nekih promena poljoprivrednici mogu da očekuju samo njeno smanjenje. A kada je reč o otkupnim količinama ove godine, pojedini hladnjačari očekuju oko 700 tona maline.














