U Centru kulture večeras od 18 časova biće održano predavanje na temu „Jesu li zaista šetali na mesecu“.
Predavač će biti dr. Dragan Gajić, redovni profesor Prirodno matematičkog fakulteta u Nišu.
Predavanje će biti održano u okviru projekta popularizacije astronomije Astronomskog društva „Alfa“ i Prirodno-matematičkog fakulteta iz Niša,”Astronomija selu u pohode” koji podržava Centar za promociju nauke iz Beograda a u Vladičinom Hanu, lokalna samouprava i Centar kulture.
Tema predavanja odnosi se na letove kosmonauta misije “Apolo” na Mesec u periodu od 1969. do 1972. godine.
Tom prilikom snimljeno je nekoliko desetina hiljada fotografija, obavljeni su brojni eksperimenti i istraživanja,
na Zemlju je dopremljeno preko 380 kg uzoraka tla sa našeg kosmičkog suseda, na čijoj površini su ostavljeni brojni uređaji i merna tehnika,
koja i danas daje dragocene podatke.Međutim,
ubrzo nakon ovih misija pojavile su se sumnje i glasine da ljudi uopšte nisu boravili na Mesecu i da se u stvari radilo o velikoj američkoj zaveri i obmani.














