Ratne dnevnice

Ratne dnevnice

10:29
131
0
VladicinHanVesti
PODELI
photo; Vojni rezervisti

Predsednik Pravnog saveta Gradskog Odbora SNS-a iz Vranja Miroslav Nešić ocenio je, na tribini te stranke povodom obeležavanja Međunarodnog dana ljudskih prava, da država mora na neki način da obešteti i rezerviste iz Pčinjskog okruga za dnevnice koje im duguje još od rata 1999. Godine, piše OK radio.

Nešić je podsetio da je Međunarodni sud u Strazburu konstatovao diskriminaciju vojnih rezervista po osnovu teritorijalne pripadnosti, nakon odluke Vlade Srbije 2008. godine da isplati rezervistima Topličkog okruga po 200.000 dinara na ime ratnih dnevnica.

– Jedna pogrešna odluka Vlade dovela je do toga da će sada morati da se sa svima nekim zakonom napravi nekakva kompenzacija – kaže Nešić.

POSTAVI ODGOVOR

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

Komentari čitalaca treba da budu u vezi sa temom vesti.
Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti, ili bilo kakav nezakonit sadrzaj, neće biti objavljeni.

Komentari koji sadrže promovisanje i linkove drugih sajtova, neće biti objavljeni.

Mišljenja izneta u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vladičin Han Vesti.

Komentari u kojima redakciji skrećete pažnju na eventualne propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima Vladičin Han Vesti i na tome vam se zahvaljujemo.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Vladičin Han Vesti se možete obratiti ovde: info {at} vladicinhanvesti {dot} rs