U vrtićima smanjene liste čekanja
Iako su liste čekanja za mesta u vrtićima skraćene, mnogo mališana i ovog puta ipak je ostalo “ispod crte”. Najviše neupisane dece ostalo je u Beogradu, zatim u Nišu pa u Novom Sadu. Velike probleme imaju i manji gradovi.
U Predškolskoj ustanovi „Pčelica“ u Vladičinom Hanu upisano je 340 dece, dok je na listi čekanja prema rečima direktorke Emilije Vlahove desetak mališana, koji će biti upisani već naredne godine, kada se očekuje da sa radom počne i novi objekat dečjeg vrtića „Pčelica“ koji je trenutno u izgradnji u naselju „Kolonije“.
Prema rečima direktorke, radovi na ovom objektu se odvijaju po planu, a trenutno se radi na malterisanju unutrašnjosti zgrade, a u pripremi su i radovi na postavljanju podova. Završetak radova očekuje se do kraja godine.