Drug nije meta – stop vršnjačkom nasilju

Drug nije meta – stop vršnjačkom nasilju

14:08
265
0
Vladičin Han Vesti
PODELI

Učenici Tehničke škole iz Vladičinog Hana su u saradnji sa Opštinom Vladičin Han organizovali radionicu pod nazivom „Drug nije meta“. Tema radionice bila je vršnjačko nasilje i njegovi oblici što su učenici predstavili putem tri kratka skeča.

Učenici su skečevima prikazali nekoliko oblika nasilja koji su česti kod dece školskog uzrasta.Prikazano je nasilje koje učenici vrše nad profesorima, profesori nad njima, kao i njihovi međusobni sukobi.

Ideja za ovu radionicu potiče od akcije koju su pokrenuli novinari portala Srbija danas pod nazivom „Drug nije meta – stop vršnjačkom nasilju,a koju su predstavnici Opštine Vladičin Han podržali rekla nam je Milena Milosavljević odbornica DS-a.

Pedagog ove škole Lovorka Dragojlović Jović ukazala nam je značaj ovakvih radionica.

„Ne samo što se priča o nasilju, njega definitivno i ima i važno je da se mladi ljudi osvešćuju i da reaguju na bilo koji oblik nasilja. Uloga škole je da im u tome pomogne.“

POSTAVI ODGOVOR

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

Komentari čitalaca treba da budu u vezi sa temom vesti.
Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti, ili bilo kakav nezakonit sadrzaj, neće biti objavljeni.

Komentari koji sadrže promovisanje i linkove drugih sajtova, neće biti objavljeni.

Mišljenja izneta u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije Vladičin Han Vesti.

Komentari u kojima redakciji skrećete pažnju na eventualne propuste u tekstovima, neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima Vladičin Han Vesti i na tome vam se zahvaljujemo.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Vladičin Han Vesti se možete obratiti ovde: info {at} vladicinhanvesti {dot} rs